De Nationale Franchise & FormulegidsWelkom op de website van
De Nationale Franchise & Formulegids. De gids voor al
uw franchise informatie en de mogelijkheden in franchiseland.
First Formula
Banner ABN-AMRO

[Column - Jacky Michels & Nancy van Kleef]
SOS Retail

Prijs of prijsperceptie

Net als ieder ander ben ik me goed bewust van de organisaties die de prijs centraal stellen in hun bedrijfsvoering en daarmee erg succesvol zijn, neem bijvoorbeeld Primark. Niet alleen zijn er veel organisaties die prijs en prijsbeleid te allen tijde centraal stellen maar ook wordt op vele vlakken een prijzenoorlog gevoerd om de consument te kunnen overtuigen. Bij samenwerkingsverbanden binnen de Retail, zoals  franchise, is er ook meer dan eens 'oorlog' over prijsstelling en marges.

Na het lezen van de expansieplannen van Primark, schoot de opmerking van mijn dochter even door mijn hoofd. Na het voorstel om de Primark te bezoeken zij zei letterlijk: "Ja maar, ik winkel alleen bij Primark voor mijn basisshirts". Even schoten mijn beide wenkbrauwen omhoog waarna ik haar vroeg om haar antwoord te beargumenteren. Haar perceptie die zij voor mij vervolgens uiteenzette, maakte het logisch waarom zij deze bewuste keuze maakte. Mijn dochter beheert haar eigen portemonnee en kiest voor kleding in haar eigen stijl. De stijl van Primark is algemeen en toegankelijk voor een enorm breed publiek. Oneerbiedig kunnen wij wel zeggen dertien in een dozijn maar dan wel tegen een heel scherpe prijs. Dit verhaal lijkt een opsomming van bekende informatie en de meesten van ons herkennen dit soort gesprekken. Wat is dan de boodschap hoor ik u denken?

Zet prijsperceptie centraal en kijk niet alleen naar de prijs vanuit het product c.q. de inkoop. De totale perceptie, die samenhangt met een bepaalde prijsstelling, waarmee de presentatie, de plaats, het personeel et cetera weer samenhangen, geeft het  gezicht aan de organisatie. Nu Primark, die tegenwoordig één winkel heeft in Nederland, een unicum is, maakt de prijsstelling de hele winkel onderscheidend. Wanneer er steeds meer winkels bijkomen, hoe aantrekkelijk blijft de winkel dan? De lange rijen voor de kassa's? Zo nu en dan Engelssprekend personeel? De enorme troep op de winkelvloer?

Prijsperceptie centraal stellen kan betekenen dat er op lange termijn wordt gedacht en niet alleen ad hoc wordt gereageerd op de ontwikkelingen die zich afspelen in de Retail. Denk aan tegenvallende groei, leegstanden in winkelstraten, et cetera.

Eigenlijk kan ik besluiten met de conclusie dat de prijs scherp mag zijn, graag zelfs. Ik houd  toch wel van een schone winkel, met goed en geïnteresseerd personeel en een overzichtelijk assortiment. Dat hier een prijskaartje aan hangt weet ik en  ik ben meer dan bereid de hogere prijs te betalen.

SOS Retail


 
 
 

Franchise formules Merken Nieuws Handige links First Formula Bestellen
           
Food Blokker Nieuwsbrief De Nationale Franchise Krant Over First Formula Franchisegids
Non Food Shoeby Artikelen Het Nationale Franchise Congres Wat is franchise Abonnement nieuwsbrief
Mode Kwalitaria Twitter De Nationale Retailgids Adres & Route Kaarten Franchisebeurs
Dienstverlening Lampenier Facebook De Franchise & Formulebeurs Adverteren Kaarten Franchisecongres
Wonen De Hypotheker RSS Feed Onderneem 't Handige Adressen Info franchise formules
           
           
meer formules... meer merken... Winkels te koop meer handige links... Home
 

First Formula
© 2002-2011 | FAQ | Zoeken | SiteMap | Contact | Links
Nationale Franchise & Formulegids voor Franchisenemers & Franchisegevers