 | |
De Nationale Franchise & Formulebrief, 30 december 2008
|  |
| | |
| In deze nieuwsbrief
Wist u dat...
Marktbakkers samen verder
Test gezichtsherkenning in AH mislukt
Gaat u knallen met oud & nieuw én in 2009?
MultiCopy blijft optimistisch
33 van de 62 stands van de franchisebeurs al vergeven!
Waikiki ten onder?
KPN-winkels papierloos
Nieuwe franchisemanager Runnersworld
Verspreidt u folders? [advertentie]
Doorstart voor Thomas Cook reiswinkels
Ondernemers gezocht:
Cartridges-Navulling.nl, Credion, Cristal Cleaning, Ecurion, Faunaland, Game Mania Nederland, Handyman, Pet's Family, Supervlaai, Tom Tailor, Warmteservice

De Nationale Franchise & Formulebrief komt mede tot stand dankzij:

| |
| | |
| | |
| Wist u dat....
- Elektronicaketen It’s heeft met een reclamespotje de toorn gewekt van een aantal christelijke actievoerders. De campagne bevat bewerkingen van kerstliedjes als, ‘er is een stickertje geboren op aard.’
- Hunkemöller heeft in Paderborn zijn honderdste Duitse vestiging geopend. Er stonden voor dit jaar veertien nieuwe vestigingen in Duitsland in de planning, het zijn er zestien geworden.
- Jumbo supermarkten kan terugkijken op een goed jaar, de omzet steeg met zeventien procent en overtrof daarmee de verwachtingen. De groei werd grotendeels behaald in de bestaande winkels. Er werden dit jaar ‘slechts’ vier nieuwe vestigingen geopend, dat moeten er in 2009 tien worden.
- Albert Heijn gaat zijn webwinkel beter beveiligen door het ‘versleutelen’ van de gegevens. De maatregelen moeten voorkomen dat criminelen persoonsgegevens van klanten kunnen onderscheppen. Onlangs is bekend geworden dat de webwinkels van AH, Free Record Shop, Bart Smit en V&D onvoldoende beveiliging boden.
Top | |
| | |
| | |
| Marktbakkers samen verder
Samenwerken levert meer op dan elkaar bestrijden. Met die gedachte heeft de Market Food Group, van ’t Stoepje en Uw Marktbakker, heeft De Broodpiraat overgenomen. De laatste wordt volledig geïntegreerd in de Market Food Group. Als gevolg van deze overname zal De Broodpiraat binnen enige tijd van de markten verdwijnen. Samen vormen ze nu de grootste marktbakkersformules ’t Stoepje en Uw Marktbakker. Vroeger maakten ook Vogel en De Mikke deel uit van die groep, maar die zijn inmiddels opgenomen in de nu bestaande formules. De Broodpiraat werd in 2004 opgericht door Theo Demmer en Leen Klootwijk. Sindsdien lagen de formules met enige regelmaat in de clinch met vooral ‘t Stoepje. Was het niet over de overgang van franchisenemers, dan was het wel over de kleurstelling.
Top | |
| | |
| | |
| Test gezichtsherkenning in AH mislukt
Een proef met automatische gezichtsherkenning in een Amsterdamse vestiging van Albert Heijn wordt vanwege gebrek aan succes gestaakt. Het systeem moest veelplegers identificeren op het moment dat ze de winkel binnenkwamen en een seintje geven aan de beveliging.
De proef liep sinds februari en werd mede gefinancierd door de gemeente Amsterdam. Burgemeester Cohen van de hoofdstad heeft deze nu echter afgeblazen omdat de techniek volgens hem nog niet ver genoeg is om een bijdrage te leveren aan het terugdringen van winkelcriminaliteit.
Top
| |
| | |
| | |
| De Nationale Retailgids 2008/2009
De Nationale Retailgids is het handboek voor de retail en bevat een compleet overzicht van alle 961 retailformules met meer dan 4 vestigingen in Nederland. Daarnaast zijn de uitgebreide gegevens opgenomen van de 400 belangrijkste toeleveranciers aan de retail. Hierbij is o.a. aangegeven aan welke formules geleverd wordt.
Een foto zegt meer dan duizend woorden
Behalve zeer uitgebreide informatie per formule, is 96% van de formules ook met een kleurenfoto van het exterieur of interieur weergegeven. Bovendien is vermeld:
• De activiteit
• De stepstones
• De type samenwerking
• De netto verkoopoppervlakte
• De gemiddelde omzet per vestiging
• Gemiddeld aantal medewerkers
• Het aantal eigen en franchise vestigingen van de afgelopen drie jaar
• Et cetera
Klik hier om de gids te bestellen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met First Formula: (0294) 481 021
Top | |
| | |
| | |
| Gaat u knallen met oud & nieuw én in 2009?
In deze periode staat vaak het gezin, de familie en de vrienden bij velen van u centraal! Het kan zijn dat u deze week de krant nog even weg legt omdat u de recessieberichten nu even niet wil zien. Ondanks de warmte in de directe omgeving, ontkomen we niet aan een onbestemd onderbuikgevoel voor 2009!
Klik hier voor het volledige bericht...
Top
| |
| | |
| | |
| MultiCopy blijft optimistisch
Ondanks de huidige crisis ziet MultiCopy nog volop kansen. De kopieer- en drukkerijformule heeft wel zijn doelstelling om eind 2010 honderd vestigingen losgelaten. De meeste vestiging zullen ook de komende jaren blijven groeien ondanks een aanzienlijke krimp in de grafische markt. Volgens directeur Gerard Slot zullen er in de komende twee jaar ongeveer 500 drukkerijen sluiten. Groei voor de formule moet komen uit de overname van drukkerijen die gaan sluiten. De formule heeft nu tachtig vestigingen met ongeveer 45.000 klanten en is daarmee voornamelijk ondersteunend in het mkb-bedrijf en zal daarom niet zo recessiegevoelig zijn.
Top | |
| | |
| | |
| 33 van de 62 stands van de franchisebeurs al vergeven!
Op vrijdag 17 en zaterdag 18 april wordt in Studio Baarn de Franchise & Formule Beurs Onderneem ’t! gehouden. Alhoewel de officiële inschrijving eigenlijk nog moet beginnen is meer dan de helft van de stands nu al bezet.
Het gaat o.a. om: KPN ExperTeam, Koopplein.nl, Shoeby Fashion, Ouderenwinkel.nl, Simon Lévelt, Subway, Café Bar Holland, Dobey, Kentucky Fried Chicken, Bakker Bart, Electronic Partner, SPORT 2000, Bandolera, Kaldi koffie en thee, Warmteservice, Jamin en New York Pizza.
‘We zijn enorm blij met de enthousiaste reacties die we uit de markt ontvangen. Leuke is ook dat we nu al een enorme diversiteit aan formules voor onze bezoekers te bieden hebben’, aldus organisatoren Guido van der Horst en Tiago Jurgens.
Eenmaal ingeschreven kan een standhouder direct een standpositie op de plattegrond uitkiezen. Interesse in een stand? Neem dan contact op met Tiago Jurgens (0294 – 481 021).
 

Top | |
| | |
| | |
| Waikiki ten onder?
Acht maanden na de start van de multiculturele supermarktformule Waikiki lijkt de ondergang van de keten in zicht. De pilotvestiging in het Rotterdamse Charlois is gesloten. Initiatiefnemer Kees van Vuren wil echter niet van opgeven weten. Als hij nieuwe financiers kan vinden wil hij een doorstart maken in Rotterdam of elders. Van Vuren vindt, dat het heeft tegengezeten: de verbouwing duurde langer en daardoor ging de zaak later open en ook met vergunningen wilde het niet vlotten. Intussen moest wel een lening worden afgelost. Verder heeft hij zich verkeken op de klanten, er komen er wel veel maar ze besteden heel weinig. Om die reden heeft hij de winkel in Charlois voorlopig gesloten.
Top | |
| | |
| | |
| De Nationale Franchise & Formulegids 2008
Oriënteert u zich op ondernemerschap in formuleverband? In de Franchise & Formulegids 2008 vindt u alle benodigde gegevens: een compleet overzicht van alle 581 formules die werken met zelfstandige ondernemers in Nederland. Van iedere formule is o.a. vermeld:
De activiteit
De entreefee
De jaarlijkse franchisefee
De gemiddelde omzet per vestiging
Gemiddeld aantal medewerkers
Het aantal eigen en franchise vestigingen van de afgelopen drie jaar
Et cetera
Verder bevat de gids 20 diepte interviews met franchisegevers en tal van tips.
Klik hier om de gids te bestellen.
Top | |
| | |
| | |
| KPN-winkels papierloos
De winkels van KPN (onder andere alle Primafoons die omgebouwd worden) werken binnenkort papierloos. KPN bespaart daarmee ruim 700.000 euro per jaar. Het telecombedrijf heeft dan overal het documentbeheersysteem van Lucom geïmplementeerd. Dit systeem is uitvoerig getest in Haarlem en Gouda en gaat nu naar alle 150 KPN-winkels.
Bij contracten moest de verkoper enkele malen de klant en toonbank verlaten om een kopie te maken van het identiteitsbewijs en vervolgens voor het contract, dat tenminste in drievoud werd gemaakt en soms wel tien pagina’s beslaat. Voor de klant een keer, voor het bedrijf en voor de winkel. Het is klantvriendelijker om direct aan de toonbank te scannen, het contract wordt als pfd-document opgemaakt en de klant plaatst een biometrische handtekening via een TekenPad. Daarna kan de klant het contract als mail thuis toegestuurd krijgen of het wordt, indien gewenst, geprint.
Top
| |
| | |
| | |
| [advertentie]
Verspreidt u folders?
Maar … weet u wel waar uw klanten wonen?
Hoe lang zijn uw klanten onderweg?
Hoeveel extra omzet levert het mij op als ik mijn folderverspreidingsgebied optimaliseer?
Antwoord op deze vragen vindt u in de folder analyse van First Formula. Klik hier voor een voorbeeldanalyse. Voor meer informatie, of voor een testanalyse, kunt u contact opnemen met Marc Buijsman of Tiago Jurgens (0294-481021).
Top | |
| | |
| | |
| Nieuwe franchisemanager Runnersworld
Damy Rutjes is formulemanager geworden van Runnersworld, Euretco’s nummer één in hardlopen. Hij is de opvolger van Rutger de Kort, die een nieuwe uitdaging is aangegaan. Rutjes was de afgelopen twee jaar accountmanager bij Sport 2000, ook een formule van Euretco. Zijn voornaamste taak wordt uitbreiding van het aantal vestigingen, dat nu 23 winkels in ons land heeft. “Runnersworld is in hardlopen een begrip en dat biedt nationaal en internationaal veel mogelijkheden”, aldus Rutjes. Gelijkertijd heeft de formule ook een webshop geïntroduceerd, die decentraal werkt. Klanten kunnen via de vestiging van hun keuze bestellen en naar wens daar ophalen of laten bezorgen. De gekozen winkel is dan gelijk zijn servicepunt.
Top | |
| | |
| | |
| Doorstart voor Thomas Cook reiswinkels
De nieuwe eigenaar van de reiswinkels van Thomas Cook gaat door met zes van de veertien winkels. Een dag voor de Kerst gingen de winkels in Capelle aan den IJssel, Oud-Beijerland, Spijkenisse, Geldermalsen en Tilburg weer open. Wassenaar volgt op 2 januari. In november werd de vorige eigenaar, Travelhuis uit Arnhem, failliet verklaard. Travelhuis had de veertien franchisevestigingen in 2006 overgenomen van de Thomas Cook Reisburo Groep en deze heeft de zes bovengenoemde winkels uit de boedel teruggekocht. Deze winkels waren eigen vestigingen van Travelhuis. De positie van de franchisenemers van Travelhuis is op dit moment nog niet bekend.
Top | |
| | |
| | |
| Bent u franchisenemer geworden via First Formula?
Dan heeft u recht op € 50,-
Bent u via deze nieuwsbrief of onze website www.denationalefranchisegids.nl ondernemer geworden? Of bent u geïnterviewd door een van onze interviewers, in contact gekomen met een formule en vervolgens ondernemer of franchisenemer geworden?
Of misschien heeft u De Nationale Franchise & Formulegids gelezen en bent u via die weg franchisenemer geworden bij een formule uit de gids?
Laat het ons weten via info@firstformula.nl en u ontvangt een starterscadeau van € 50,- op uw bankrekening.
Top | |
| | |
| | |
| Ondernemers gezocht
De onderstaande formules zijn op zoek naar ondernemers.
Via het invulscherm kunt u direct informatie aanvragen bij 130 franchiseformules. | |
| | |
| | |
| Cartridges-Navulling.nl
Cartridges-navulling.nl is een jonge, ambitieuze franchise organisatie met 15 vaste weekmarkten en 4 verkooppunten (winkels met displays) in midden oost Nederland. Cartridges-navulling.nl wil de komende jaren in alle steden van Nederland marktkoop ondernemers gevestigd hebben op verschillende weekmarkten. We zijn daarom op zoek naar gemotiveerde en enthousiaste ondernemers!....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan | |
| | |
| | |
| Credion
Credion is in 2001 opgericht door een groep oud bankiers die vonden dat ze zaken beter voor de ondernemer konden regelen vanuit een onafhankelijke positie. De ervaring was dat de vaak starre en te weinig klantvriendelijke werkwijze bij banken beter kon. Datzelfde geldt voor de werkwijze met eigen financieringsproducten, op basis van commissies en niet-transparante vergoedingen....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan | |
| | |
| | |
| Ecurion
In de praktijk blijkt het financiële speelveld voor zelfstandige ondernemers niet altijd even overzichtelijk en gemakkelijk. Dit geldt voor ervaren ondernemers, maar zeer zeker ook voor startende ondernemers, vooral de fors groeiende groep zzp-ers. Ecurion bedient klanten volledig voor wat betreft de privé geldzaken (financieringen, beleggingen, pensioenen, verzekeringen)....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan | |
| | |
| | |
| Faunaland
Stroomt er ondernemersbloed door uw aderen, begin dan uw eigen Faunaland Dierenspeciaalzaak. Faunaland biedt u een unieke kans; het Faunaland franchise ondernemerschap. Faunaland is een vooruitstrevende organisatie binnen de dierenspeciaalzakenbranche, met inmiddels 100 aangesloten leden. Wij kunnen een totaalconcept bieden op het gebied.....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan | |
| | |
| | |
| Game Mania Nederland
Het Game Mania concept bestaat in hoofdzaak uit twee belangrijke peilers, met name: Verkoop van nieuwe en tweedehands (In- en verkoop) videogames en spelcomputers (consoles), waarbij service, een eenduidige klantenbenadering, specialisatie en een uniek assortiment met een herkenbare overzichtelijke productpresentatie centraal staan....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan | |
| | |
| | |
| Handyman
In de loop der jaren kreeg Handyman bekendheid als een professionele en ervaren organisatie die garant staat voor een uitstekende service. Inmiddels is de formule gegroeit naar ruim 100 vestigingen in de Benelux. Afgezien van de eigen filialen biedt Handyman BV ook de mogelijkheid aan ondernemers om zich naar de consument te presenteren met de formule Handyman. De eigen filialen en de franchisenemers die onder de Handyman....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan | |
| | |
| | |
| Pet's Family
Ondernemen in de dierenspeciaalzaken branche is luisteren en reageren. Een band opbouwen met je klanten en klantgroepen (fokkers, dierverenigingen, dierenartsen etc.), verleiden, sfeer creëren, je deskundigheid bewijzen en weten wat er speelt bij je klanten. En daar dag in dag uit op in spelen met creatieve presentaties, acties en persoonlijke klant benaderingen...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan | |
| | |
| | |
| Supervlaai
Supervlaai Franchise: het andere vlaaienconcept! De succesvolle formule bestaat al vanaf 1995 en heeft een sterke positie binnen de vlaaienspeciaalzaken. Supervlaai is een franchiseformule waarbij de inzet van de franchisenemer samen met de kennis en kunde van de organisatie leidt tot een succesvolle exploitatie van de vlaaienspeciaalzaak....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan | |
| | |
| | |
| Tom Tailor
Tom Tailor Hamburg is opgericht in 1962 als een herenmerk daar kwam vanaf 1995 de kinderen bij, gevolgd in 1999 door een dameslijn en sinds dit jaar is er ook een jongerenlijn Tom Tailor Denim genaamd. Met meer dan 45.000 verkooppunten en 600 Tom Tailor Stores over de hele wereld heeft Tom Tailor zijn naam gevestigd voor zowel jong als oud. De heren, dames en jongerenlijn kennen 12 orderperiodes voor de kinderen zijn dat er 6 per jaar, tevens wordt er gewerkt met nos en flashprogramma’s....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan | |
| | |
| | |
| Indien u deze nieuwsbrief niet meer wilt ontvangen, kunt u een e-mail sturen naar marjolein@firstformula.nl met als onderwerp 'afmelden'. | |
| | |
| | |
|
©2008 Copyright Uitgevery First Formula B.V., Weesp
first formula
| |
| | |
|