De Nationale Franchise & Formulebrief komt mede tot stand dankzij:
Aspos - Valk Software | www.valksoftware.nl ING Retail Jaarprijs BDO Nederland, voor vrij ondernemen Cafebar & Autobar ABN AMRO Arrangementen & collectieve regelingen

Klik hier voor de online versie...


In deze nieuwsbrief


Selexyz in financiële nood


Boekhandelketen Selexyz verkeert in grote problemen, het filiaalbedrijf kreeg onlangs een aantal dagen geen boeken geleverd van leverancier Centraal Boekhuis, omdat niet verzekerd was dat deze betaald zouden worden. Dat meldde dagblad De Limburger vrijdag.

De directie van de boekhandelaar heeft de organisatie opgeroepen uiterst voorzichtig te zijn met de bestellingen. Voorraden moeten zo laag mogelijk worden gehouden en er wordt aangedrongen om zoveel mogelijk courante en commerciële titels in de winkels te hebben liggen. Voorts is leveranciers verzocht coulant te zijn bij het terugnemen van partijen boeken die niet goed verkopen.

De berichtgeving komt niet compleet uit de lucht vallen. In mei werd al een reorganisatie aangekondigd waarbij tien procent van de ruim vierhonderd medewerkers zouden moeten afvloeien. Een aantal weken later volgde het nieuws dat het Centraal Boekhuis al enkele dagen geen boeken meer leverde, omdat betaalgaranties ontbraken. Volgens De Limburger heeft Selexyz ondertussen een voorlopig akkoord over een nieuwe kredietlimiet.


Eerste franchisenemer tekent bij Baden+


Recent is de eerste franchisenemer bij Baden+ toegetreden, Keukenstudio van der Woude in Heerenveen.

Keukenstudio van der Woude in Heerenveen is een bekende naam in de Friese provincie. Een mooi bedrijf wat zich tot een jaar geleden volledig richtte op het hoge segment keukens en badkamers. Door de ontwikkelingen in de markt heeft het bedrijf een koersveranderingen ingezet waarbij naast het hoge segment ook het middensegment opgepakt wordt. Baden+ adviseert op het gebied van het winkelvloerplan en het te voeren assortiment. Vervolgens zal Baden+ een intensieve marketingcampagne op de lokale markt voor Keukenstudio Van der Woude verzorgen.

Folkert van der Kooij van Keukenstudio Van der Woude: ”Wij hebben voor Baden+ gekozen omdat het experts zijn in sanitair en retail. Wij willen onze sanitairafdeling, die nu vooral gericht is op het hoge segment, uitbreiden met 400m² vloeroppervlak in het middensegment. De juist invulling op de winkelvloer en het daarna goed vermarkten naar de consument is essentieel voor het succes in de toekomst. Hiervoor hebben we als partner gekozen voor Baden+. Zij hebben de expertise waarbij we wel veel ruimte behouden voor vrij ondernemerschap. Een combinatie waar wij hoge verwachtingen van hebben”.



Always stay tuned
Always stay tuned...


Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste franchisenieuws?

Volg ons dan vanaf nu op:


Open FaceBook     Open Hyves              Open LinkedIn



Kaldi koffie & thee opent in Breda


Kaldi Koffie & Thee opende op 15 juni een nieuwe winkel in Breda(aan de Wilhelminasingel 1). De sfeervolle en overzichtelijke winkel heeft alle kenmerken die men kan verwachten bij de koffie & thee formule. “En dat geldt zeker voor de winkel in Breda”, vertelt Irma Boogaard, die de leiding in Breda op zich neemt, enthousiast.

Wie wil genieten van een lekkere kop koffie of cappuccino is bij Kaldi aan het juiste adres. Daarnaast bezit Kaldi een grote diversiteit aan producten, zoals servies en andere accessoires. Maar ook espressomachines zijn te verkrijgen bij Kaldi. Een bezoek aan de winkel in Breda is gewoon eventjes genieten!”, aldus Irma Boogaard.

Met de nieuwe vestiging in Breda, groeit het aantal winkels naar 39. “Als we een nieuwe winkel openen is een welkome aanvulling voor ons product”, vertelt directeur Hans Tietema. Hij benadrukt wel dat kwaliteit hoog in het vaandel staat. Samen met de producten van Kaldi en innovaties als de piaggio (mobiele koffiebar, die dankzij Kaldi steeds vaker in het straatbeeld is te zien) luidt Kaldi een nieuwe koffie- en theecultuur in. “Onze onderscheidende franchiseformule draagt daar alleen maar aan bij.”


Autoglaz opent negende vestiging


Op woensdag 15 juni opende de negende vestiging van Autoglaz haar deuren in Utrecht. Eerder deze maand opende de ambitieuze ondernemer Adrie van Erp al een nieuwe Autoglaz vestiging in ’s Hertogenbosch. Later dit jaar opent Van Erp ook vestigingen in Oss en Nijmegen.

Autoglaz Utrecht is gevestigd aan de Hudsondreef 27 in Utrecht. De vestiging biedt particuliere en zakelijke klanten een uitgebreid dienstenpakket op het gebied van autoruitherstel en –vervanging.

Ondernemer Adrie van Erp kiest er bewust voor om zijn vestigingen onder te brengen bij de snelgroeiende autoruitspecialist: “Autoglaz staat voor duidelijkheid en transparantie. Dat betekent onder andere een eerlijke en scherpe prijs voor de klant."

Autoglaz is een jonge, snelgroeiende formule. Manager Autoglaz Nederland Michiel Meijer: “Samen met gedreven ondernemers zoals Adrie van Erp bieden wij de markt een transparant alternatief voor de bestaande aanbieders. Met onze vernieuwende prijsstrategie maken wij kwaliteit betaalbaar.”

De merkonafhankelijke glasformule streeft er naar voor het eind van het jaar 20 vestigingen operationeel te hebben.


Vom Fass wil uitbreiden via de franchise


Sinds het in 1994 opgericht werd in het zuiden van Duitsland, kon het merk Vom Fass zich ontwikkelen dankzij een dynamisch netwerk van franchises. Er zijn nu meer dan 240 partners in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Groot-Brittannië, Japan, Nieuw-Zeeland, Frankrijk, Hongarije, België, de Tsjechische Republiek, Polen, Denemarken, Roemenië, Verenigde Staten, Letland, Spanje, Singapore, Italië, Maleisië en Ierland.
In België, waar het sinds 2005 aanwezig is, telt het merk momenteel zes winkels, in Aalst, Gent, Geraardsbergen, Halle, Heist-op-den-Berg en Waver. 

Het concept van het merk is simpel: Vom Fass, wat "van het vat" betekent in de taal van Goethe, heeft de beste oliën geselecteerd (olijfolie, plantaardige olie), azijnsoorten op basis van fruit, de meest exotische likeuren en een grote waaier sterkedrank (cognac, jenever, sherry, whisky, enz.) die rechtstreeks vanuit het vat geserveerd worden.
 
De producten worden dan verpakt naar de behoefte van de klant, in flessen van verschillende ontwerpen (van 100 ml tot een liter). Daarop komt een label en een aangepast etiket (naam, oorsprong en kwaliteit van het product of elke andere boodschap die de klant wenst). De klant kan ook met zijn fles terugkomen om die te laten hervullen.


Bestel: De Nationale Franchise & Formulegids 2011!
De Nationale Franchise & Formulegids 2011Oriënteert u zich op ondernemerschap in formuleverband?

Op 8 april jl. is De Nationale Franchisegids 2011 verschenen. De gids bevat een compleet overzicht van alle 724 formules die werken met zelfstandige ondernemers in Nederland en België. Van iedere formule is o.a. vermeld:

  • De activiteit
  • De entreefee
  • De jaarlijkse franchisefee
  • De gemiddelde omzet per vestiging
  • Gemiddeld aantal medewerkers
  • Het aantal eigen en franchise vestigingen van de afgelopen drie jaar
  • Et cetera
Verder bevat de gids 27 diepte-interviews met franchisegevers en tal van tips.

Klik hier om de gids te bestellen. Indien u de gids nu bestelt krijgt u deze op 11 april a.s. toegezonden.


Franchisenemer geworden via First Formula?

Dan heeft u recht op € 50,-


De Nationale Franchise & Formulegids 2011Bent u via deze nieuwsbrief of onze website www.denationalefranchisegids.nl ondernemer geworden? Of bent u geïnterviewd door een van onze interviewers, in contact gekomen met een formule en vervolgens ondernemer of franchisenemer geworden? Of misschien heeft u De Nationale Franchise & Formulegids gelezen en bent u via die weg franchisenemer geworden bij een formule uit de gids?

Laat het ons weten via info@firstformula.nl en u ontvangt een starterscadeau van € 50,- op uw bankrekening.


BouwVak Nederland

BouwVak Nederland

BouwVak is een groothandel in (bulk)bouwmaterialen tbv aannemers en onderaannemers. Logistiek rechtstreeks vanaf de fabriek of indien dit niet mogelijk is, via een BouwVak distributiecentrum...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


De Hypotheker

De Hypotheker

“De Hypotheker is een ondernemende, onafhankelijke dienstverlener die via deskundig en persoonlijk advies én het leveren van de best presterende producten wil zorgen dat zoveel mogelijk consumenten...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Electronic Partner

ElectronicPartner

EP: is de bekendste formule van ElectronicPartner. Met circa 100 vestigingen en een zeer herkenbaar winkelbeeld, een formule die z’n kracht al heeft bewezen. Wat niet betekent dat we stilstaan...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Frietfeest.nl


Frietfeest is een jonge dynamische organisatie die met mobiele snackwagens op feesten, partijen en evenementen de gasten voorziet van heerlijke puntzakken verse friet en snacks. Ook vaste standplaatsen kunnen bemand worden. De doelgroep bestaat uit particulieren, bedrijven, overheid, instellingen en verenigingen...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Plaza Food For All

Plaza Food For All

Plaza Food For All is één van de grootste franchise cafetariaformules van Nederland. De formule maakt onderdeel uit van het Sligro Formulehuis. Plaza Food For All biedt persoonlijke en professionele begeleiding...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Sandler


Sandler Training. Is wereldmarktleider op het gebied van verkooptrainingen. Sandler Training biedt een omvangrijk pakket van consultancy en trainingsprogramma’s gericht op salesstrategieën, “Sales team” werving, selectie en ontwikkeling, salesmanagement, leiderschap, coaching en aanverwante onderwerpen...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Wist u dat...

  • Verwacht wordt dat er in de komende maanden een fiks tekort komt aan filiaalmanagers in de retail. Bij een enquête onder ongeveer de helft van de grote en middelgrote retailorganisaties verwacht 43 procent dat dit moeilijker wordt.

  • Peter Langhout Reizen ziet groeikansen in samenwerking met de retailsector. Door overname van specialistenlabels is er mogelijkheid voor verdere groei. Langhout hoopt daardoor in omzet te groeien van 17 naar 24 miljoen euro dit jaar.

  • De formule Vitaminestore heeft in Den Bosch haar 20e vestiging geopend. De gezondheidsketen ligt daarbij op schema voor haar doelstelling van 60 vestigingen.

  • Het hoofdkantoor van Praxis gaat in de toekomst verhuizen van Diemen naar het kantorencomplex Arena Towers in Amsterdam.

  • De elektronicaformule De Harense Smid heeft de keten van Leo van Schaijk Osnabrugge overgenomen. Dochterformule Megapool nam gelijkertijd de webwinkel Elektrokoopjes.nl over. Eerder was al de serviceafdeling overgenomen.

  • Branchegroep Thuiswinkel.org pleit voor een online identificatieplicht waarbij gecontroleerd kan worden of klanten de juiste leeftijd hebben om bepaalde artikelen aan te schaffen.

  • Albert Heijn gaat 80 van de 130 voedselbanken in het land voorzien van verse producten. De betreffende winkelmanagers hebben afspraken gemaakt met lokale banken. Eerder leverde AH al aan een viertal plaatselijke voedselbanken.

  • MKB-Nederland is zeer ingenomen met het MKB-Fonds van 500 miljoen euro, waarmee het kabinet gaat investeren in snelgroeiende innovatieve MKB-bedrijven.



Connexxion opent eigen gemakswinkels


Breaxx is het nieuwe foodconcept voor busstations van Connexxion in Nederland, dat medio juli wordt getest in Alkmaar, Enschede en Nijmegen. Het is ontworpen door groothandel Lekkerland en herbergt alles op het gebied van ov-kaarten, conveniënceproducten, dranken, zoetwaren en tabak. Doel is het verbeteren van de perceptie van de wachttijd van de passagier.

Belangrijk hierbij is een goede ambiance, een mooi assortiment, ov-reisproducten en actuele reisinformatie. Het concept Breaxx kent drie varianten die afhankelijk van locatie worden ingezet. Gekeken wordt naar locaties waar veel reizigersstromen bij elkaar komen. Aansluitend volgt in september de evaluatie van de pilot. Mocht deze slagen dan volgt een verdere uitrol van het concept.



[Column - Uw franchise expanderen naar België?]


In deze bijdrage wordt ingegaan op de belangrijkste aandachtspunten voor een franchiseformule als deze vanuit Nederland naar België wil expanderen. Naast culturele en economische verschillen wordt ook ingegaan op specifieke Belgische wetgeving: de Precontractuele Fase.

Deze bijdrage is geschreven door Walter Lavers. Hij is stichter en zaakvoerder van het in België gevestigde MFK Consulting, een adviesbureau gespecialiseerd in franchising.  Walter heeft 25 jaar ervaring in franchise en was in het verleden onder meer voorzitter van de Belgische franchisevereniging (BFF).

Het eerste grote verschil om vanuit Nederland naar België de stap te zetten, is het “niveau van inburgering”. In België en vooral in Vlaanderen ligt de drempel naar franchise duidelijk hoger.

Dit betekent, dat de geïnteresseerden niet noodzakelijk met minder motivatie, maar met meer argwaan het franchiseconcept zullen bestuderen en analyseren. Dit leidt niet direct tot minder kandidaten, maar men zal in de rekrutering nog selectiever moeten zijn om tot de juiste keuze te komen.

Klik hier om het gehele artikel te lezen.




De Hypotheker promoot Kwaliteitscheck

De Hypotheker

De websites van de 170 hypotheekadvieskantoren van De Hypotheker zijn uitgerust met de tool Kwaliteitscheck Hypotheekadviseur van Independer.nl. Daardoor is meteen te zien welke score de betreffende franchisenemer heeft behaald in de Kwaliteitscheck. Ook kan men via een directe link de beoordelingen bekijken en zelf een beoordeling plaatsen. De Hypotheekshop zette al eerder dit jaar dezelfde stap. De Hypotheker neemt ook informatie van Independer.nl af die inzicht geeft in de kwaliteit van het adviesproces bij alle vestigingen.


Yarden ontvangt Keurmerk

Yarden

Yarden Uitvaartverzekeringen heeft van de Stichting toetsing verzekeraars (Stv) het Keurmerk Klantgericht Verzekeren ontvangen. Dit kwaliteitskeurmerk geeft aan dat Yarden voldoet aan de vereiste normen wat betreft haar klantgerichtheid en kwaliteit van dienstverlening. Denk hierbij aan begrijpelijke en transparante voorlichting, zorgvuldige klachtenbehandeling, goede bereikbaarheid, klanttevredenheidsonderzoek en kwaliteitsmanagement.

Peter van Wageningen, directievoorzitter: “We zijn natuurlijk blij met het behalen van dit keurmerk. Het laat zien dat we het in de basis voor de klant goed geregeld hebben. Ik zie het vooral als een stimulans voor onze organisatie om de klant zoveel mogelijk centraal te blijven stellen. Nu, maar vooral ook in de toekomst.”

Yarden was al in het bezit het keurmerk Uitvaartzorg.



[Advertentie - ALF International]

ALF International | www.alf-international.nl



[Advertentie - Xenosite]

Xenosite | www.xenosite.nl



Ondernemers gezocht

De onderstaande formules zijn op zoek naar ondernemers. Via het invulscherm kunt u direct informatie aanvragen bij 130 franchiseformules.


Attent Super in de Buurt

Attent Super in de Buurt

Dankzij het kwalitatief hoogwaardige aanbod van producten en diensten maakt Attent het dagelijks leven aangenaam en makkelijk. Attent is een kleine maar eigentijdse supermarkt in de buurt...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


ChipsAway

ChipsAway

Franchise ondernemen met ChipsAway heeft een groot aantal voordelen: Je bent zelfstandig ondernemer. Je werkt in een eigen regio. Je kunt je werktijden flexibel indelen. Je wordt uitstekend opgeleid en begeleid...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Eigen Horeca Makelaar

Eigen Horeca Makelaar

Eigen Horeca Makelaar is een jong dynamisch bedrijf met grote ambities. Eigen Horeca Makelaar werkt met een ijzersterke formule en heeft op verschillende locaties in Nederland vakmensen zitten....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Etos


Etos staat voor lage prijzen, een zeer uitgebreid en gevarieerd assortiment, uitstekende service en prettige winkels. Niet voor niets is Etos met ruim 500 winkels de tweede grootste drogisterijketen van Nederland. Daarvan zijn ongeveer de helft franchisenemers die de Etos-formule uitdragen...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Kaldi koffie en thee


Kaldi biedt onder eigen merk een ruim assortiment aan van topkwaliteit koffie en thee vanuit de gehele wereld. Daarnaast worden de bijbehorende espressoapparaten en accessoires aangeboden. Onze producten zijn een manier van leven, een expressie van de eigen persoonlijkheid. Samen met jou, willen we er voor zorgen dat Kaldi een succes wordt...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Shoeby

Shoeby

In de afgelopen 29 jaar is Shoeby uitgegroeid tot een toonaangevende retail- en fullservice franchiseorganisatie. Met trendy en betaalbare collecties voor zowel dames, heren en kids heeft Shoeby een eigen plek verworven in de fashion markt. De formule is gebaseerd op een duidelijke visie over hoe mode in deze tijd ontwikkeld, gepresenteerd en verkocht moet worden...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Yves Rocher

Yves Rocher

Uit volle overtuiging heeft het merk Yves Rocher altijd de vrouw in de schijnwerpers gezet, in plaats van zich te beroemen op zijn eigen successen. De ‘Créateur de la Cosmétique Végétale®’...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



 
Nijverheidslaan 1D - 1382 LE Weesp - 0294 481 021
info@firstformula.nl - www.firstformula.nl