De Nationale Franchise & Formulebrief komt mede tot stand dankzij:
ASPOS internetkassa ING Retail Jaarprijs BDO Nederland, voor vrij ondernemen Cafebar & Autobar ABN AMRO Arrangementen & collectieve regelingen

Klik hier voor de online versie...


In deze nieuwsbrief


Rink en De Haas vertrekken bij Euretco


Per 1 februari zullen Kor Rink en Arno de Haas de Euretco-organisatie gaan verlaten. Rink is in zijn huidige functie directeur van Decorette en heeft aan de basis gestaan van het huidige “woonatelier concept”. Rink heeft ervoor gekozen om na acht jaar zijn carrière buiten de serviceorganisatie voort te zetten. Directeur Euretco-formules Steve Evers, zal naast zijn functie als groepsdirectielid, zich in de komende periode bezig houden met de aanscherping van de Decorette-formule en het vinden van een geschikte opvolger. De Haas vertrekt op dezelfde dag en om dezelfde reden. Hij is nu nog de formulemanager van Lampenier. Na zijn vertrek wordt de dagelijkse leiding van de verlichtingsformule in handen gelegd van Leony Vriends. Zij is al jaren actief binnen de formule en verantwoordelijk voor productmanagement en inkoop. 


Advertentie - [CoolComfort]
Cool Comfort | www.coolcomfort.nl

 


Invoering Europees betaalsysteem moet sneller



Ons nationale betaalsysteem wordt in 2012 vervangen door het Europese SEPA-systeem waarbij de grensoverschrijdende betalingen even eenvoudig worden als de nationale betalingen. De Europese Commissie vindt dat de voorbereidingen in de diverse landen onvoldoende zijn. Op dit moment is nog geen tien procent van de betalingen volgens het nieuwe systeem en Eurocommissaris Michel Barner voert daarom de druk op met een verordening die hij afgelopen week heeft gepresenteerd. Voor ons land betekent het dat onze bankrekeningnummers worden uitgebreid met een IBAN en een BIC nummer en dus veel langer wordt. Daardoor wordt ook het betaalsysteem aanmerkelijk duurder.



China belangrijk voor KFC

KFC maakt in China inmiddels meer winst dan in het thuisland Amerika. In China klom de winst met bijna dertig procent naar $ 582 miljoen tegen $ 495 miljoen in de Verenigde Staten. De vooruitzichten in China zijn zo gunstig, dat de formule daar wil groeien van de huidige 3.700 vestigingen naar 20.000. Voor het komende jaar zijn al contracten afgesloten voor 500 nieuwe restaurants. In de praktijk worden er in dat land dagelijks twee nieuwe vestigingen geopend. Bij de start in 1987 in China werd er sceptisch gereageerd. De Chinezen zouden niet van hun traditionele gerechten af te krijgen zijn, maar de praktijk leert dus anders.



TravelXL maakt bliksemstart


Terwijl de website van de nieuwe onafhankelijke reisbureauformule TravelXL nog meldt dat de formule bezig is aan een start per januari wordt in een bericht al gemeld dat er vijftien vestigingen open zijn. Voor het komende jaar zijn er al contracten gesloten met nog vijf reisbureaus voor de overstap. TravelXL is een samenwerkingsvereniging van kwaliteitsreisbureaus met een eenduidige functie. Ze biedt maatwerkreizen aan en reizen in het hogere marktsegment. De groep is nog bezig met de selectie van partners, waarbij ook weer wordt gelet op kwaliteit en een breed en luxe aanbod.



Weer nieuwe Onderneem ‘t!-standhouders bekend

Franchise & Formule Beurs Onderneem ‘t!

De organisatoren van de Franchise en Formule Beurs Onderneem ‘t!, First Formula en Franchise+, hebben de afgelopen weken niet stil gezeten. Wederom zijn er nieuwe inschrijvingen van standhouders bekend. De franchiseformules: Bruna en Autotaalglas hebben zich ingeschreven, zodat zij op de beurs hun formule aan potentiële franchisenemers kunnen presenteren. Hendrien Dubbeld, manager vastgoed & expansie Bruna over haar ervaringen van de beurs: “Een uitstekende beurs. Voor ons is het een goede gelegenheid om met potentiële franchisenemers in contact te komen. De bezoekers zijn vaak jonge mensen die goed voorbereid zich oriënteren op een stap naar het franchisenemerschap. Uit de beurscontacten zijn verschillende franchisenemers voortgekomen. Met verschillende bezoekers zijn we nog serieus in gesprek.”

Ter afsluiting van de eerste beursdag is er op vrijdag aan het einde van de middag een volledig verzorgd programma het Franchise Event. De standhouders zijn uitgenodigd voor een ‘walking dinner’ met muziek. Hoogtepunt van het Franchise Event is de bekendmaking van de Franchisenemer van het Jaar. Standhouders kunnen in het nabij gelegen hotel ‘De Witte Bergen’ overnachten.

Via de site: www.ikwordondernemer.nl kunt u als bezoeker van de beurs gratis entreekaarten aanvragen.


Nieuwe vestiging voor Ouderenwinkel.nl

Ouderenwinkel.nl

Ouderenwinkel.nl Oosterhout zal medio februari haar deuren openen. Franchisenemer Ton Klerks van Ouderenwinkel.nl Waalwijk opent zijn 2de Ouderenwinkel.nl vestiging met zijn zoon Albert Klerks.  Welkom bij de Ouderenwinkel Albert!

Ouderenwinkel.nl wil bekend staan als dé seniorenspecialist. Maar zeker ook als een eigentijdse no-nonsense winkel. Wij hebben “gewoon” tijd en persoonlijke aandacht voor onze klanten. Omdat we vinden dat dat zo hoort. Als specialist hebben we steeds de meest interessante selectie van innovatieve en verrassende producten, onder één dak bijeengebracht. En deze producten zijn “gewoon” van goede kwaliteit maar toch betaalbaar vertelt formulemanager Marco Altena.

Momenteel telt de formule 13 franchise vestigingen. Binnen enkele jaren wil Ouderenwinkel.nl een landelijke dekking bereikt hebben met 45 à 50 vestigingen.


Strategische samenwerking Ferney Group en Nicovij-Enorm


Op vrijdag 17 december 2010  hebben Ferney Group en Nicovij–Enorm een intentieverklaring getekend waarin zij aangeven te willen komen tot strategische samenwerking. De komende maanden zal de concrete invulling van deze strategische samenwerking, die zich richt op meerdere werkterreinen, nader worden ingevuld en uitgewerkt. De toekomstige samenwerking zorgt ervoor dat zowel Ferney Group als Nicovij–Enorm ondernemers ook op de lange termijn hun sterke marktpositie kunnen behouden en verder kunnen uitbouwen. De samenwerking zal gebeuren met behoud van eigen identiteit en zelfstandigheid van zowel de Ferney Group als Nicovij-Enorm. Ferney en Nicovij-Enorm zullen elkaar verder completeren waarmee beider marktpositie wordt versterkt.

Beide directies zijn verheugd met de voorgenomen samenwerking: “We zien dat de markt steeds verder professionaliseert en samenwerking is nodig om ook in de toekomst de juiste dienstverlening te kunnen blijven bieden, zowel op logistiek-, inkoop- als commercieel terrein.


Bestel: De Nationale Franchise & Formulegids 2010
Nationale Franchise & Formulegids 2010!Oriënteert u zich op ondernemerschap in formuleverband?

De Nationale Franchisegids is een compleet overzicht van alle 706 formules die werken met zelfstandige ondernemers in Nederland en België. Van iedere formule is o.a. vermeld:

  • De activiteit
  • De entreefee
  • De jaarlijkse franchisefee
  • De gemiddelde omzet per vestiging
  • Gemiddeld aantal medewerkers
  • Het aantal eigen en franchise vestigingen van de afgelopen drie jaar
  • Et cetera
Verder bevat de gids 28 diepte-interviews met franchisegevers en tal van tips.

Klik hier om de gids te bestellen.


Bestel: De Nationale Retailgids 2010/2011

De Nationale Retailgids 2010-2011
  • Wilt u weten wie de winkelinrichter van T-Mobile is?
  • Wie verzorgt de vloeren van Bruna?
  • Ik wil mij oriënteren op een nieuw kassasysteem, wie zijn de gerenommeerde partijen op dit gebied? En voor welke formules werken zij?


De Nationale Retailgids 2010/2011 is hét handboek voor de retail en bevat een compleet overzicht van alle 961 retailformules met meer dan 4 vestigingen in Nederland. Daarnaast zijn de uitgebreide gegevens opgenomen van de 400 belangrijkste toeleveranciers aan de retail. Hierbij is o.a. aangegeven aan welke formules geleverd wordt. Behalve zeer uitgebreide informatie per formule, is 96% van de formules ook met een kleurenfoto van het exterieur of interieur weergegeven. Bovendien is vermeld:

  • De activiteit
  • De stepstones
  • Het type samenwerking
  • De netto verkoopoppervlakte
  • De gemiddelde omzet per vestiging
  • Gemiddeld aantal medewerkers
  • Het aantal eigen en franchise vestigingen van de afgelopen drie jaar
  • Et cetera

    Klik hier om de gids te bestellen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met First Formula: (0294) 481 021


  • CijferMeester

    CijferMeester

    Het voeren van de administraties, het opstellen van de jaarrekening en het doen van alle belastingaangiften voor het MKB. Hoe vindt een ondernemer uit het MKB een administratiekantoor...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    Etos

    Etos

    Etos staat voor lage prijzen, een zeer uitgebreid en gevarieerd assortiment, uitstekende service en prettige winkels. Niet voor niets is Etos met ruim 500 winkels de tweede grootste drogisterijketen van Nederland...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    EmbroidMe
     
    EmbroidMe

    Borduren van bedrijfslogo’s,afbeeldingen en teksten op (werk)kleding, caps, sportswear, handdoeken etc. Textiel bedrukken met de nieuwste Garment printers. Ervaring niet nodig, wij leren u alles...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    Laarhoven design

    Laarhoven design

    Laarhoven design biedt haar klanten ZEKERHEID en speelt al sinds 35 jaar succesvol in op de wensen van klanten op het gebied van 3-D presentaties voor beurzen, tentoonstellingen, congressen, seminars, roadshows, informatiecentra, product- en winkelpresentaties...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    Olympia Uitzendbureau
     
    Olympia Uitzendbureau

    Olympia Uitzendbureau heeft de strategische keuze gemaakt om als 100% franchiseorganisatie verder te groeien. Dit betekent dat Olympia de laatste vestigingen in eigen beheer ter franchise aanbiedt...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    Shoeby

    Shoeby

    In de afgelopen 29 jaar is Shoeby uitgegroeid tot een toonaangevende retail- en fullservice franchiseorganisatie. Met trendy en betaalbare collecties voor zowel dames, heren en kids heeft Shoeby een eigen plek verworven...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


    Visgilde

    Visgilde

    Visgilde is een moderne visspeciaalzaak voor mensen die houden van gezond en vooral lekker eten. Bij ons vindt u een wereld aan verse vis, visspecialiteiten, kant-en-klaar maaltijden en andere lekkernijen, voor ieder moment van de dag en het hele jaar door...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


    Wist u dat...
    • De aanvraag tot surseance van de Amerikaanse supermarktketen A&P biedt Ahold een goede kans winkels van dat bedrijf te verwerven in regio’s waar ze nog niet aanwezig is.

    • Scheidingbemiddelingsformule 2Divorce heeft weer vier nieuwe franchisenemers opgeleid. Tijdens de opleiding moeten de kandidaten kennis opdoen van menselijke, juridische, fiscale, financiële en notariële punten die bij scheiding aan de orde zijn.

    • Het CBS meldt dat de omzet in de retail in oktober 1,7 procent lager was dan dezelfde maand vorig jaar. De prijzen waren 1,3 procent hoger en daardoor het volume drie procent lager.

    • Mirjam Goddijn is als salesmanager in dienst getreden van afslankformule Bailine Nederland. Goddijn was tot voor kort franchiseneemster van de vestiging in Oegstgeest, die zij heeft overgedaan aan Marleen ten Have.

    • Mexx heeft te maken met een grote tegenvaller. De kledingschappen in de winkels zijn afgedekt met glazen platen die spontaan in elkaar kunnen storten. Volgens onderzoekinstituut TNO is slecht materiaal verwerkt in de stellingen.

    • Stan Heerschap, ex-franchisenemer bij Super de Boer met vijf vestigingen, heeft doelbewust gekozen voor aansluiting bij Jumbo. Hij neemt ook een filiaal van Jumbo over in Weert en wordt daardoor ineens de grootste franchisenemer van Jumbo.

    • Koninklijke Horeca Nederland verwacht de komende kerstdagen ruim 100.000 meer gasten te kunnen verwelkomen. Men leidt dit af aan het aantal reserveringen.

    • De overcapaciteit in de autoschadeherstelsector leidt er toe dat de verzekeraars de situatie gebruiken om de herstelformules de duimschroeven aan te draaien. Ook kleine bedrijven leiden daaronder en het is de vraag wie zal overleven.



    Taco Mundo wil restaurant worden

    Taco Mundo


    De Mexican-foodformule Taco Mundo is gegroeid naar tien vestigingen en heeft al contacten voor nieuwe openingen in het komende jaar. Merendeels zijn het afhaal eetgelegenheden. Directeur Tom Fillipini houdt vast aan kwaliteit en focust niet op kwantiteit. Wel geeft hij aan zich in de toekomst meer te willen richten op de restaurantfunctie van de formule. Hij beseft dat hij dan grotere panden nodig heeft en meer geconfronteerd zal worden op regelgeving en het verkrijgen van de benodigde vergunningen. In zijn bestaande restaurants mag nu bijvoorbeeld geen alcohol worden geschonken.



    Hackett opent winkel in Amsterdam


    Het Spaanse dandyachtige mannenmodemerk Hackett heeft in Amsterdam zijn eerste franchisevestiging geopend. Het merk voert shirts, sokken, pakken en jassen. Tot nu was het merk alleen verkrijgbaar via s-i-t-s in De Bijenkorf en Maison De Bonneterie. Investeringsmaatschappij Torreal, dat mede-eigenaar is van Hackett en van de formules Pepe Jeans en Tommy Hilfiger, meent echter dat de tijd rijp is voor uitbreiding in ons land. Franchisenemers Henk en Marco Romeijn vertrouwen er op dat het merk de internationale markten gaat veroveren en naam gaat maken.



    Samenwerking DeliciousDelivery en BetereBakkers


    Online cateringformule DeliciousDelivery en bakkersformule BetereBakkers gaan samenwerken. Daardoor kan DeliciousDelivery voortaan ook banketproducten aanbieden en komt er voor cateringlocaties een betere pandbezetting. Bij de pieken en dalen op de reguliere cateringlocaties kan de uitbreiding van de dienstverlening uitkomst bieden. Voor de 500 aangesloten BetereBakkers betekent het dat ze voortaan luncharrangementen kunnen gaan aanbieden en online-bestellingen voor de andere formule uitleveren. De samenwerking is van toepassing voor de formules en de ondernemers.



    Fijne Feestdagen!



    Franchisenemer geworden via First Formula?

    Dan heeft u recht op € 50,-


    Nationale Franchise & Formulegids 2010!Bent u via deze nieuwsbrief of onze website www.denationalefranchisegids.nl ondernemer geworden? Of bent u geïnterviewd door een van onze interviewers, in contact gekomen met een formule en vervolgens ondernemer of franchisenemer geworden? Of misschien heeft u De Nationale Franchise & Formulegids gelezen en bent u via die weg franchisenemer geworden bij een formule uit de gids?

    Laat het ons weten via info@firstformula.nl en u ontvangt een starterscadeau van € 50,- op uw bankrekening.


    Fusie FietsCity en Fietsmakers


    Fietscity en de Fietsenmakers-formule gaan vanaf 1 januari 2011 samen verder onder de naam Fietscity. De franchiseformule Fietscity is bedoeld voor fietsspeciaalzaken. Door de samenwerking ontstaat er een full service franchiseformule met een consumentenomzet van meer dan 12 miljoen euro. De verwachting is dat de keten nog voor de start van het nieuwe seizoen met drie vestigingen gaat uitbreiden. In totaal zijn er dan 10 vestigingen. Fietscity staat voor volumebundeling, procesoptimalisatie, service en winkelbeleving. Het samenwerkingsverband realiseert meerwaarde voor zowel de aangesloten ondernemers als de consument. De ambitie is om door te groeien naar een landelijke keten van minimaal 50 vestigingen.


    Van WikiLeaks naar FranchiseLeaks

    SOS Retail

    Alle ophef over WIKILeaks in de media houdt de wereld in zijn greep. Het kan mij enorm boeien dat iedereen zijn visie geeft over de voors en tegens van de naakte waarheid!

    De mens zit complex in elkaar. Enerzijds wil hij feitelijk weten hoe de exacte waarheid zit, anderzijds wil hij zich bewust laten verleiden. Een mooi voorbeeld is parfum. Feitelijk is het een flesje met reukwater dat op een leuke manier is verpakt. Is het merkloos dan kopen wij het in een drogisterij voor een klein prijsje en is het functioneel. Staat hetzelfde flesje, met een merksausje overgoten, in een parfumerie dan tellen wij soms het vijfvoudige neer. Er zal zeker verschil zitten in de kwaliteit van de geur, maar dit is zeker niet voor de consument altijd goed waarneembaar.

    We willen graag openheid en transparantie, maar kunnen het alleen niet altijd verdragen. Alles heeft te maken met vertrouwen hebben in de antwoorden die gegeven worden. Van nature zijn wij als mens wantrouwend en dat zie je op alle vlakken terug.

    Klik hier voor het gehele artikel...


    Advertorial - Experian


    Hoe zet je e-mail, sms en social media samen zo optimaal mogelijk in?

    E-mail, sms en social media (zoals Facebook en Twitter> zijn niet meer uit het zakelijk communicatielandschap weg te denken! Naast uitdagingen zijn er voor bedrijven vooral veel kansen als zij deze middelen als mix inzetten. Mits ze dit zo optimaal mogelijk doen. De whitepaper van Experian ‘De perfecte digitale mix’ geeft alle ins en outs...

    Klik hier voor het gehele artikel...


    Ondernemers gezocht

    De onderstaande formules zijn op zoek naar ondernemers. Via het invulscherm kunt u direct informatie aanvragen bij 130 franchiseformules.


    Bandolera

    Bandolera

    BANDOLERA is een internationaal damesmode-label en is opgericht in 1985. Het hoofdkantoor is gevestigd in Rotterdam en het bedrijf heeft verkoop kantoren in o.a. Amsterdam, Dusseldorf, Moskou, Londen, Brussel, Toronto en New York...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    Body Control "with gerarda"

    Body Control

    Body Control “with Gerarda” is een Nederlands concept van gespecialiseerde afslanksalons. Gerarda van Oosterbosch is de eigenaresse en oprichtster van de Body Control organisatie met inmiddels meer dan 55 vestigingen...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    Bruna

    Bruna

    Bruna is een landelijke detailhandelsonderneming, die actief is met bijna 400 winkels op de markt van boeken, tijdschriften, papier- en schrijfwaren, dagbladen, wenskaarten en multimediaproducten...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    DSA - Express

    DSA - Express

    DSA Express is een samenwerkingsorganisatie op het gebied van koeriersdiensten met een jarenlange ervaring in de koeriersbranche. DSA Express is een koeriers organisatie met vestigingen door het hele land. Deze vestigingen zijn zelfstandig opererende...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    Kop & Schouders

    Kop & Schouders

    Kop & Schouders is het eerste bedrijf in Nederland, gespecialiseerd in promotionele artikelen, dat de hele promotionele markt bedient. Onze klanten variëren van  internationale A- merkenproducenten tot en met het lokale MKB, MKB (+), (semi)overheden,  zorg- en onderwijsinstellingen...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    mijnAOVdesk Nederland

    mijnAOVdesk Nederland

    Wij zijn op zoek naar Commercieel ingestelde mensen, die deuren kunnen openen en die gemakkelijk contacten leggen (business to business) en die kwaliteit willen leveren. Een bestaand netwerk en commerciële ervaring in Business to Business activiteiten is een pré. Ervaring in het verzekeringsvak...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    Proconnext

    Proconnext

    We helpen je graag op weg met een heel nieuw concept: Recruitment als strategie. Je helpt bedrijven, in korte tijd, met het invoeren van een nieuwe manier om vacatures te vervullen...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


    Rots-Vast Groep

    Rots-Vast Groep

    Als dé specialist op het gebied van huurbemiddeling adviseren en bemiddelt Rots-Vast Groep snel en efficiënt bij het verhuren van woningen. Daarnaast bieden wij de mogelijkheid tot het laten beheren van panden. Op deze manier bieden wij onze zakelijke...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



    Yves Rocher

    Yves Rocher

    Uit volle overtuiging heeft het merk Yves Rocher altijd de vrouw in de schijnwerpers gezet, in plaats van zich te beroemen op zijn eigen successen. De ‘Créateur de la Cosmétique Végétale®’...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



     
    Nijverheidslaan 1D - 1382 LE Weesp - 0294 481 021
    info@firstformula.nl - www.firstformula.nl