Klik hier voor de online versie...


In deze nieuwsbrief


Wist u dat....
  • Autofabriek Jaguar zal de import weer in eigen handen nemen na het faillissement van de Kroymans dochter. Zustermerk Land Rover Nederland zal daarvoor worden omgedoopt tot Jaguar Land Rover Nederland.
      
  • Albert Heijn heeft in het eerste kwartaal fiks bijgedragen aan een beter resultaat voor Ahold. De omzet steeg dit kwartaal bij AH met 12,3 procent maar is grotendeels te danken aan de bijdrage die de overgenomen C1000 winkels leverden.

  • De wit- en bruingoedformule Prijstopper is door de opening van twee nieuwe vestigingen gegroeid naar 44 vestigingen. De formule is een dochter van Impact Retail en een zusje van It‘s. De formule was vroeger eigendom van Dixons en Vendex KBB.

  • KFC gaat in acht vestigingen in Londen proefdraaien met een puur halal-vlees menu. Dat is bij de formule vanzelfsprekend gebaseerd op kipproducten. Als de proef slaagt zal dat ook in andere vestigingen, die daarvoor in aanmerking komen, worden doorgevoerd.

  • Op 1 juni start Mark Vermeer bij Entertainment Retail Group het berdijf achter Movie Max en Videoland in de functie van inkoper DVD en  Blu-ray. Mark is afkomstig van Van Leest.

  • De winkelformule Binnen van retailorganisatie Intres heeft een omzetstijging gerealiseerd van 4,6 procent. De formule verkoopt raamdecoratie en vloerbedekking. In die branche is in het afgelopen jaar geen omzetstijging genoteerd.

  • De retail- en inkooporganisatie Optitrade en inkoopvereniging Centrop hebben samen 1.000 zelfstandige opticiens als leden. Dat is meer dan de 900 winkels die bij verschillende opticienformules zijn aangesloten.


Agri Retail vernieuwd stapsgewijs
Agri Retail is bezig zijn formules Boerenbond en Welkoop stapsgewijs te vernieuwen. In een viertal vestigingen is de afgelopen twee jaar proefgedraaid met diverse vernieuwingen. Beide formules hebben echter te maken met een doelgroep die vooral zekerheid verkiest, zodat wijzigingen slechts stap voor stap kunnen worden doorgevoerd. Van de vernieuwingen die in de testwinkels geslaagd zijn er een aantal al landelijk doorgevoerd. Deze zomer worden alle experimenten geëvalueerd en wordt beslist wat verder voor landelijke invoering in aanmerking komt. Ook de leveranciers spelen in de nieuwe formule een belangrijke rol. Zij hebben in de winkels palletplaatsen die zij zelf mogen invullen. 


Euroslijter en Bottelier samen door als topSlijter
De slijterijformules Euroslijter en Bottelier gaan samen op in de nieuwe formule topSlijter. De aangesloten 140 leden van beide formules hebben hiertoe besloten en vanaf 20 april presenteren zij zich ook zo. Door deze fusie ontstaat de op twee na grootste slijterijformule van Nederland. Alle aangesloten leden zijn mede-eigenaar van de formule en hebben er alle belang bij de band met hun klanten te versterken. Hiervoor worden speciale acties ondernomen zoals een zegelsysteem met sparacties. Ze wonen ook bijna altijd direct in de omgeving van hun marktgebied en kennen de buurt en omgekeerd. Binnen de formule hebben ze ook de mogelijkheid aanpassingen te doen voor locale marketing.


Febo opent in Nijmegen
Op 27 april 2009 is in Nijmegen aan de Molenstraat 152 een Febo vestiging nieuwe stijl geopend. Ondernemer van de vestiging is de familie Theunisz, die na jarenlange ervaring in de cafetariabranche hebben gekozen voor het Febo concept. Om de locatie in Nijmegen te verkrijgen heeft een overname plaatsgevonden van een lokale aanbieder, Groenen Snacks.


12e Bezorgbeer opent in Zoetermeer
[advertentie]

Zoetermeer krijgt een Bezorgbeer! Bij de Bezorgbeer kunnen vlees- en visgerechten voor thuis of op het werk worden besteld. De Bezorgbeer maakt de lekkerste saté, spare-ribs en bijvoorbeeld gegrilde zalm. Dé oplossing voor wie geen tijd of zin heeft om te koken! Vanaf maandag 18 mei kan nu ook in Zoetermeer de echte Berentrek gestild worden.

Maandag 18 mei opent de Bezorgbeer in Zoetermeer. Trotse franchisenemer van deze vestiging is Harry Beuzel. Mensen denken vaak dat de maaltijden van de Bezorgbeer in de Beren eetcafés worden gemaakt, maar niets is minder waar. “Ons pand is speciaal ingericht om puur en alleen de Bezorgbeermaaltijden te bereiden en bezorgen. Aanschuiven kan dus niet bij ons, maar afhalen wel! Aan de Van Leeuwenhoeklaan 6 hebben wij een ideale centrale locatie om de maaltijden bij ons af te halen. Uiteraard brengen wij  de maaltijden ook met veel plezier bij de mensen thuis, daar zijn wij ten slotte voor!” aldus Harry Beuzel.


De Nationale Retailgids 2008/2009

  • Wilt u weten wie de winkelinrichter van T-Mobile is?
  • Wie verzorgt de vloeren van Bruna?
  • Ik wil mij oriënteren op een nieuw kassasysteem, wie zijn de gerenommeerde partijen op dit gebied? En voor welke formules werken zij?

Op www.denationaleretailgids.nl vindt u alle antwoorden. Als formulemanager hebt u gratis toegang tot alle informatie. Inloggegevens niet bij de hand? Klik hier om deze direct toegezonden te krijgen.

De Nationale Retailgids 2008/2009 is hét handboek voor de retail en bevat een compleet overzicht van alle 961 retailformules met meer dan 4 vestigingen in Nederland. Daarnaast zijn de uitgebreide gegevens opgenomen van de 400 belangrijkste toeleveranciers aan de retail. Hierbij is o.a. aangegeven aan welke formules geleverd wordt.

Behalve zeer uitgebreide informatie per formule, is 96% van de formules ook met een kleurenfoto van het exterieur of interieur weergegeven. Bovendien is vermeld:
     
  • De activiteit
  • De stepstones
  • Het type samenwerking
  • De netto verkoopoppervlakte
  • De gemiddelde omzet per vestiging
  • Gemiddeld aantal medewerkers
  • Het aantal eigen en franchise vestigingen van de afgelopen drie jaar
  • Et cetera

Klik hier om de gids te bestellen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met First Formula: (0294) 481 021


Ondernemers gezocht

De onderstaande formules zijn op zoek naar ondernemers.
Via het invulscherm kunt u direct informatie aanvragen bij 130 franchiseformules.


DmCards.nl
DmCards.nl

De combinatie van de postkaart en de DmCards franchise formule laten zien hoe de offline- en online-wereld elkaar kunnen versterken. Wenskaarten, Ansichtkaarten of Postkaarten sturen we als we als er iemand jarig is, met de kerstdagen of als we met vakantie zijn. Maar wist u ook dat ze een super krachtig promotie middel zijn? Een echte kaart per post wordt altijd gezien en gelezen! Een leesrespons van bijna 100%....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Kwalitaria

Kwalitaria is de lekkerste eetwinkel van Nederland! Kwalitaria onderneemt op het snijvlak van de traditionele
branche en biedt de presentatie en service van een restaurantkeuken. Vers is een belangrijk aspect. Kwalitaria verleidt de consument met behulp van onderscheidende concepten tot frequenter bezoek en een hogere besteding....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


lief!

lief! staat voor babywear & lifestyle. Onder het lief! label zet de formule het babywear & lifestyle merk voor baby’s en peuters tot circa 4 jaar in de markt. Naast eigenwijze kleding in vrolijke kleuren brengt lief! alles wat zich in een baby- of peuterkamer kan bevinden; van lieve knuffels, bijzondere meubelen, kleurrijke kussens tot te gekke kroonluchters...lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Multimate Servicebouwmarkt

Multimate: Dé bouwmarktformule voor zelfstandige ondernemers waarbij het rendement van de bouwmarkt centraal staat. Serboucom is een franchiseorganisatie gericht op maximaal rendement voor de aangesloten zelfstandige ondernemers. Vanuit Serboucom biedt een enthousiast team van specialisten op het gebied van retail support, inkoop, marketing, automatisering....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Ritel
Ritel

Ritel heeft al meer dan 15 jaar een succesvolle winkelformule voor mobiele telecommunicatie in Zuidwest Nederland met op dit moment 10 eigen winkels op voornamelijk A locaties. Ritel groeit nog steeds en heeft zich ten doel gesteld om vanuit de bestaande regio een landelijke dekking te realiseren door middel van samenwerking met zelfstandige ondernemers in de vorm van franchising....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Yarden Franchise
Yarden franchise

U denkt erover uw eigen uitvaartonderneming te starten. Of u heeft die beslissing al genomen. Dan is het nu de tijd na te denken over de vorm van deze onderneming. Vaart u volledig op eigen kracht of combineert u die met de knowhow en ervaring van een succesvolle organisatie?....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


Nieuwe directie Reesink
Vorige week heeft Bernard ten Doeschate afscheid genomen als directeur van Reesink, formulehouder van Fixet. Hij had te kennen gegeven na 24 jaar van leidinggeven zich te willen terugtrekken. Onder zijn leiding is het bedrijf verhuisd van de binnenstad van Zutphen, met alle beperkingen van dien, naar een royaal terrein in Apeldoorn. Hij wordt opgevolgd door de heer G. van der Scheer, die leiding gaat geven aan de groepsdirectie waarin ook de heer G.T.M. Linnenbank en mevrouw J.I. ten Dijk-van Diermen zitten. Het eerste kwartaal van dit jaar leverde Reesink een winstdaling van eenderde op. Wellicht daarom verraste Ten Doeschate nog met de ‘persoonlijke mededeling’ dat hij verwachtte dat op den duur Fixet zal samengaan met DGN Beheer met de formules Multimate, Doeland, Hubo en Bigg Boss. De nieuwe directie en de commissarissen deden deze opmerking echter af als ‘klinkklare onzin’.  


Verspreidt u folders?
  • Maar … weet u wel waar uw klanten wonen?
  • Hoe lang zijn uw klanten onderweg?

  • Hoeveel extra omzet levert het mij op als ik mijn folderverspreidingsgebied optimaliseer?


Antwoord op deze vragen vindt u in de folder analyse van First Formula. Klik hier voor een voorbeeldanalyse. Voor meer informatie, of voor een testanalyse, kunt u contact opnemen met Marc Buijsman of Tiago Jurgens (0294-481021).


Ahold deponeert Mozaii als merk non food
AholdAhold heeft de internationale merknaam Mozaii laten registreren voor non food producten. De retailer wil onder die naam textiel, serviesgoed en potten en pannen gaan verkopen. Het concern probeert al jaren om de markt van deze producten te vergroten omdat de marges hierop groter zijn dan op food producten. Eerdere pogingen om te verkopen faalden, maar nu wordt de zaak degelijker aangepakt, onder andere door registratie van een eigen merknaam. Keuze van producten onder deze merknaam en ontwikkeling van de juiste verkoopstrategie zal echter nog jaren vergen. De merknaam is voorlopig vastgelegd tot 2016. 


Shoeby Fashion zoekt franchisenemers
[advertentie]

Modeketen Shoeby Fashion is op zoek naar kandidaat-franchisenemers met passie voor mode. Kandidaten met een flinke dosis enthousiasme en inzet, die een franchisevestiging in Alkmaar, Bergeijk, Borne, Capelle a/d IJssel de Terp, Castricum, Coevorden, Den Haag, Goor, Oosterwolde, Rotterdam Entrepot, Waddinxveen of in de regio’s Utrecht of Nijmegen willen runnen. Shoeby Fashion groeit snel. Vorig jaar opende Shoeby Fashion ruim 30 nieuwe stores. Ook dit jaar zetten we de groei voort. Daarom zijn we op zoek naar enthousiaste kandidaten! De teller staat nu op ruim 190 winkels, verspreid over heel Nederland. Hierdoor is Shoeby Fashion de modeformule met de meeste zaken in Nederland.

Franchisenemers maken van Shoeby een succes
Shoeby Fashion biedt zelfstandige ondernemers de mogelijkheid een eigen winkel te beginnen. Met de zekerheid van een formule die haar succes al heeft bewezen. Shoeby Fashion ziet haar franchisenemers als partners. De gezamenlijke betrokkenheid, inzet en het enthousiasme zorgen voor de gestage groei van de modeformule. Shoeby Fashion zoekt franchisenemers die resultaatgericht en commercieel zijn. De Shoeby Fashion-franchisenemer begrijpt als geen ander dat het in de modedetailhandel naast de verkoop van de kleding draait om het leveren van een persoonlijke, volledige en uitgebreide service aan de klant.


Hij is er weer... De Nationale Franchisegids 2009
De Nationale Franchise & Formulegids 2010Oriënteert u zich op ondernemerschap in formuleverband?

De Nationale Franchisegids is een compleet overzicht van alle 650 formules die werken met zelfstandige ondernemers in Nederland. Van iedere formule is o.a. vermeld:

  • De activiteit
  • De entreefee
  • De jaarlijkse franchisefee
  • De gemiddelde omzet per vestiging
  • Gemiddeld aantal medewerkers
  • Het aantal eigen en franchise vestigingen van de afgelopen drie jaar
  • Et cetera
Verder bevat de gids 25 diepte interviews met franchisegevers en tal van tips.

Klik hier om de gids te bestellen.


In The Picture: Rien Mook van LMI
Een beroepsopleiding coaching
Aan het woord is Rien Mook, ondernemer bij Leadership Management:”Ik heb tot vorig jaar gewerkt als operationeel/strategisch directeur en mede-eigenaar van een aantal banketfabrieken. Dit was erg leuk en divers werk, vooral het leidinggeven en coachen was mijn passie. De behoefte ontstond om een beroepsopleiding coaching te gaan volgen . Ik heb een eigen coaching praktijk opgericht en ben op zoek gegaan naar aanvullende uitdagingen.
 
Mijn kernactiviteit
LMI® Nederland is voor mij een geweldige uitdaging omdat ik met mijn ervaring als manager en beroepscoach mensen en bedrijven echt kan helpen om succesvol te worden. In het vakgebied van personal coaching liggen zaken als loopbaanbegeleiding,  zelfvertrouwen, en andere facetten om zelfsturing te bevorderen. De LMI® programma’s bieden daarnaast een heel specifieke oplossing om structureel te werken aan persoonlijke en bedrijfsmatige doelen. Ik zie mijn LMI franchise dan ook als mijn kernactiviteit.

Afhankelijk van mijn eigen groeiambitie
Ik ben door de nieuwsbrief via www.denationalefranchisegids.nl geïnteresseerd geraakt in Leadership Management en heb daarna gesprekken gevoerd met Edwin Hoek.  Het was voor mij al snel duidelijk dat hier mijn toekomst ligt. Hier in IJsselland denk ik veel bedrijven te kunnen helpen en afhankelijk vanuit mijn groeiambitie moet ik in de toekomst misschien wel personeel gaan aannemen.”


Nieuw: Pensioendesk Oost-Brabant
Van Heugten & Partners BV heeft zich per 1 januari 2009 aangesloten bij de franchiseformule Pensioendesk en zal onder de naam Pensioendesk Oost-Brabant opereren. Van Heugten & Partners is 1 augustus 1990 opgericht door Rob van Heugten. Pensioendesk Oost-Brabant is gespecialiseerd in pensioenadvies en zal zich voornamelijk richten op het werkgebied Oost-Brabant en omgeving.

Specialist
Rob van Heugten: ‘We zochten naar een partner die onze positie op de mkb-markt kan versterken. Pensioendesk heeft veel te bieden op dat terrein: een netwerk om de dienstverlening aan ondernemers te optimaliseren, fiscale en juridische ondersteuning, en oplossingen voor automatisering. De naam Pensioendesk zorgt voor de uitstraling die ik nodig heb om voor accountants een professionele partner te zijn’.


Franchisenemer geworden via First Formula?
Dan heeft u recht op € 50,-
Bent u via deze nieuwsbrief of onze website www.denationalefranchisegids.nl ondernemer geworden? Of bent u geïnterviewd door een van onze interviewers, in contact gekomen met een formule en vervolgens ondernemer of franchisenemer geworden?
De Nationale Franchise & Formulegids 2010 
Of misschien heeft u De Nationale Franchise & Formulegids gelezen en bent u via die weg franchisenemer geworden bij een formule uit de gids?

Laat het ons weten via info@firstformula.nl en u ontvangt een starterscadeau van € 50,- op uw bankrekening.



CijferMeester
CijferMeester


Het voeren van de administraties, het opstellen van de jaarrekening en het doen van alle belastingaangiften voor het MKB. Hoe vindt een ondernemer uit het MKB een administratiekantoor? Sommigen melden zich bij een accountant en nemen de in verhouding gepeperde rekeningen voor lief. De meesten echter hebben voorkeur voor een administratiekantoor.....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


ChipsAway
ChipsAway

Het ChipsAway Franchise ondernemen betekent ondernemen zonder verrassingen, een relatief lage investering, interne opleiding, begeleiding bij het aantrekken van klanten en vrijwel direct inkomsten.

Werkzaamheden
Als ChipsAway franchise ondernemer ben je specialist in het herstellen van lichte lakschade aan auto’s. Voor het werk is geen specifi eke technische opleiding of ervaring vereist. Na een gedegen interne opleiding kun je meteen aan de slag....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


DA
DA Drogisterij & Parfumerie

Ondernemen in de drogisterijbranche is luisteren en reageren. Een band opbouwen met je klanten. Verleiden. Sfeer creëren. Je deskundigheid bewijzen. Weten wat er speelt in je omgeving. En daar iedere dag op inspelen. Dat is ondernemen met DA!....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


DaCapo

DaCapo is een netwerk van begeleidingskundigen: coaches, counsellors en therapeuten, opleidingskundigen: trainers, docenten, leerstofontwikkelaars en van specialisten op diverse vakgebieden, management, communicatie, vormgeving, procestechniek en  procesmanagement ruimtelijke ontwikkeling....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


De Hypotheker
De Hypotheker

De Hypotheker geeft onafhankelijk advies over de verkrijgbare hypotheekvormen en daaraan gekoppelde verzekeringen en verzorgt vervolgens offerte en afsluiting. De organisatie speelt een toonaangevende rol in deze snel groeiende markt en zorgt jaarlijks voor de realisatie van enkele miljarden euro’s aan hypotheken....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan


DIO Drogisterijen

In een D.I.O. drogist is altijd wat te doen. De ondernemer en zijn medewerkers zijn het hart van de winkel. Dit is de basis filosofi e van FACO Retail m.b.t. samenwerking met zelfstandige drogisten. U bepaalt het beleid op de winkelvloer en FACO draagt die diensten aan waar u in uw situatie behoefte aan heeft. De organisatie FACO heeft een zeer sterke groei doorgemaakt....lees verder voor meer informatie en contactgegevens of vraag hier meer informatie aan



 
Nijverheidslaan 1D - 1382 LE Weesp - 0294 481 021
info@firstformula.nl - www.firstformula.nl